Dla Nowej Firmy z Głogowa

Zakładasz firmę na terenie Głogowa, Polkowic, Lubina lub okolic tych miejscowości? Poszukujesz kasy fiskalnej dla swojego przedsiębiorstwa handlowego? Wiemy, że masz na głowie coraz więcej obowiązków. Borykasz się z tonami wniosków, pism, podań i umów. Tracisz swój cenny czas stojąc w kolejkach w urzędach. Zajmujesz się szukaniem, lokalu, dostawców, wyposażeniem firmy, rekrutujesz pracowników…. I jeszcze ta kasa fiskalna!

Jaką kasę wybrać? Na co zwrócić uwagę i kogo pytać o radę w tej sprawie?

Z pewnością w twojej głowie pojawiają się takie lub podobne pytania i wątpliwości.

Specjalnie dla Ciebie – właściciela nowo powstającej firmy, który pierwszy raz będzie miał kontakt z kasą fiskalną przygotowaliśmy kilka cennych porad. Oto one:

Jak wybrać kasę?

Cena. Ceny netto kas wahają się do 999zł do 4000ł. Cena jest ważna i określa Twoje możliwości związane z zakupem danego sprzętu.  Im droższa kasa tym posiada więcej funkcji, umożliwia zakodowanie większej ilości towarów, jest kompatybilna z większą ilością sprzętu dodatkowego itp.
Jednak czy w Twoim przypadku warto przepłacać? Czy twoja firma będzie potrzebowała tak wyspecjalizowanej i zaawansowanej technicznie kasy fiskalnej? W niektórych przypadkach/branżach tak. Ale nie daj sobie wcisnąć najdroższej kasy! Być może taka nie jest ci w ogóle potrzebna!

Poza ceną przeanalizuj swoją branżę i wielkość swojej firmy w tym przede wszystkim ilość oferowanych towarów lub/i usług.

Kolejnym ważnym aspektem jest łatwość obsługi i funkcjonalność kasy, a także ilość miejsca jaką zajmuje. Na pewno zależy Ci na tym aby nie marnować czasu na czytanie wielostronicowych instrukcji i godzinami zastanawiać się do czego służy dany przycisk. Z pewnością zależy Ci na szybkości obsługi klienta i na tym aby Ty i Twoi pracownicy szybko przyswoili sobie najważniejsze  funkcje kasy.

W dzisiejszych czasach wybierając kasę możesz wybrać taką, która drukuje paragon dla klienta, a kopię paragonu (która jest przechowywana przez Ciebie przez 5 lat „na potrzeby” Urzędu Skarbowego ) w postaci papierowej (rolki) lub taką która kopie paragonu zapisuje w formie elektronicznej. To drugie rozwiązanie może być dla Ciebie bardziej korzystne. Ponieważ nagromadzone rolki z kopiami paragonów zajmują miejsce oraz jest to koszt związany z koniecznością ich zakupu. Te dwa elementy znikają  w momencie zakupu kasy, która posiada możliwość zapisywania kopii w formie elektronicznej.

Bardzo ważne przy wyborze kasy jest także zwrócenie uwagi jej późniejszy serwis. W miejscu w którym kupujesz kasę zapytaj jak szybko możesz liczyć na interwencję w razie awarii kasy. Czy możesz liczyć na pomoc w razie awarii lub jakichkolwiek innych problemów związanych z kasą fiskalną? Jaki jest okres gwarancji, co on obejmuje?

Skontaktuj się z nami a my bezpłatnie przeanalizujemy sytuację twojej nowo powstałej firmy i dobierzemy rozwiązania najlepsze i najbardziej korzystne dla Ciebie. Dzięki nam oszczędzisz swój cenny czas, dostarczymy Ci wszelkich niezbędnych informacji i przygotujemy gotowe rozwiązania.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o kasach fiskalnych:

Na czym polega fiskalizacja kasy?

Po zakupieniu kasy nie jest ona od razu kasą fiskalną. Dopiero proces fiskalizacji nadaje kaskie, która posiada funkcji szkoleniowej funkcje kasy fiskalnej.

Fiskalizacja polega na tym, że na trwałe zostaje zapisany numer NIP do pamięci fiskalnej. W czasie procesu fiskalizacji właściciel potwierdza prawidłowość danych, które zostaną zapisane do modułu fiskalnego. Zapisanie numeru NIP jest nieodwracalne, natomiast dane nagłówka mogą być zmieniane w zależności od tego gdzie kasa będzie używana.

Fiskalizacji dokonuje serwisant.

Ważne! Po fiskalizacji w terminie 7 dni należy zawiadomić Urząd Skarbowy o fiskalizacji i miejscu zainstalowania kasy.

Ważne! Przed fiskalizacją także należy zawiadomić Urząd Skarbowy, że będzie sfiskalizowana kasa.

Powyższe zawiadomienia Urzędu Skarbowego są bardzo ważne, gdyż decyduje to o możliwości zwrotu wartości urządzenia fiskalnego do 50% ceny netto (nie więcej niż 700zł). Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na ten temat.

Przeglądy kas:

Przeglądy kas fiskalnych są obowiązkowe.  Podczas przeglądu sprawdza się czy urządzenie fiskalne działa poprawnie. Bardzo często zdarza się tak, że błędne funkcjonowanie kasy zostaje zauważone dopiero w trakcie gruntownego przeglądu.

W przypadku gdy nie wykonasz przeglądu kasy w wymaganym terminie, to w trakcie kontroli Urzędu Skarbowego otrzymasz karę w formie mandatu. Ponadto w momencie nie wykonywania przeglądów należy zwrócić bonifikatę jaką otrzymało się po fiskalizacji kasy.

Po co mi kasa fiskalna?

Kasa fiskalna służy do ewidencjonowania sprzedaży. Ustawodawstwo nakłada obowiązek posiadania kas fiskalnych na podmioty gospodarcze, które:

– przekroczyły 20 tyś zł neto/rok – w przypadku nowych firm.

-przekroczyły 40 tyś zł  netto/rok – w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą działalności dłużej niż rok

Ponadto ustawa określa, że firmy działające w określonych branżach muszą od razu w momencie ich zakładania posiadać kasę fiskalną.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010, lub kontaktując się z nami.

Polecane kasy dla właściciela nowej firmy:

ELZAB Mini E
ELZAB Jota

Napisano w Kasy fiskalne
zdjęcie właściciela firmy DORA, Zbigniewa Szczechowiaka

Zbigniew Szczechowiak - właściciel firmy "DORA" i główny serwisant urządzeń fiskalnych od 1993 roku.

Dane firmy:

Dora. Handel dystrybucja i usługi.
Szczechowiak Z. 67-200 Głogów;
pl. Tysiąclecia 2 3, Polska
+48 76 834 21 93 ‎
Telefon komórkowy: 602-691-382
Formularz kontaktowy